2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, як середовище існування водоплавних птахів, відома під назвою «Рамсарська конвенція», була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсар, що в Ірані. Україна поновила своє членство в Конвенції у 1996 році та цей час входить у число 169 країн-Договірних Сторін Конвенції.

У 2019 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя та зміни клімату».

Цей девіз є дуже своєчасним, тому що є багато чого сказати на глобальному та національному рівнях щодо впливу змін клімату на водно-болотні види та екосистеми, щодо ролі водно-болотних угідь при зменшенні впливу змін клімату та інше.

На території Кіровоградської області водно-болотних угідь міжнародного значення немає.  Однак в перспективі планується створення НПП «Кременчуцькі плавні» на території Кіровоградської та Полтавської областей, що буде  об’єднувати унікальні для данної території водно-болотні угіддя.

Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.

28.01.2019                                                                                                                          Прес-служба інспекції