Бережіть довкілля від пожеж!

Бережіть довкілля від пожеж

 У зв’язку з утриманням на території Кіровоградської області досить теплої та сухої пори року, існує великий ризик виникнення пожеж, пов’язаних із спалювання сухої рослинності, гілля, листя громадянами та суб’єктами господарювання. Останніми роками випалювання рослинних залишків та побутового сміття набуло масштабних розмірів. Зазвичай спалювання такого типу переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових пожеж, полезахисних лісових смуг, вздовж автошляхів, що може призвести до займання побутових споруд, будинків, автотранспорту у селищах, пошкодження  ліній електропередач, газопроводів з нищівними наслідками.

Бережіть довкілля від пожеж!

   Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області нагадує, що законодавством України забороняється випалювання сухої рослинності та передбачено адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів від 85 до 1190 грн. та відшкодування шкоди, яка може бути нанесена довкіллю. При значних розмірах завданої шкоди довкіллю наступає кримінальна відповідальність.

 З метою посилення контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж у пожежно-небезпечний період Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області постійно вживаються заходи державного нагляду (контролю) щодо запобігання випалювання сухої рослинності на полях, смугах відводу доріг, лісосмугах, на схилах ярів. При здійсненні заходів державного нагляду враховується пожежонебезпечний період та звертається особлива увага за виконанням протипожежних заходів у лісових масивах, спрямованих на запобігання спалювання сухої рослинності, порубкових залишків у господарствах, дотримання вимог протипожежної безпеки населенням на полях, землеволодіннях та садибах. В результаті проведення рейдових заходів фахівцями інспекції на підконтрольній території неодноразово виявлялися випадки самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків. До адміністративної відповідальності притягнуто 2-х порушників.

  В інспекції знаходяться на розгляді матеріали щодо порушень керівниками фермерських господарств, які здійснили випалювання пожнивних рештків на землях сільгосподарського призначення та порушили режим використання земель.

   Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області застерігає утриматися від спалювання рослинності, сміття та здійснювати їх утилізацію належним чином. Від спалювання листя та сухої трави на присадибних ділянках або вздовж доріг виникає загроза перенесення вогню на природні ділянки, ліси, залізничні колії, житлові будинки.

  Полум’я швидко розповсюджується на значні території, окрім того вогонь загрожує життю та здоров’ю громадян, завдає значну матеріальну шкоду як майну населення так і довкіллю.

 

04.09.2018                                                                                                                              Прес-служба інспекції