НЕ ВИПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ!!!

НЕ ВИПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ!!!

В зв’язку з настанням весни, висиханням трави та листяної підстилки почастішали випадки самовільного випалювання сухої рослинності або її залишків.  Під час самовільних палів пошкоджуються та горять дерева, чагарники, випалюються рідкісні види рослин. Не забуваймо, що у вогні гинуть зайченята, їжаки та інші дрібні тварини. Також випалювання сухої рослинності призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я людей.

Нагадуємо, що згідно ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів в населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафів: на громадян – від 170 до 340 грн.; на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів  природно-заповідного фонду – тягнуть за собою накладення штрафів у розмірі 340-680 грн. на громадян та 1190-1700 грн. на посадових осіб.  В разі нанесення вогнем збитків – пошкодження або знищення дерев та чагарників, загибелі тварин тощо –  паліям доведеться відшкодовувати і їх.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області вкотре закликає не випалювати самовільно суху природну рослинність або її залишки, бережливо ставитися до природи та дотримуватись встановлених вимог природоохоронного законодавства!!!

 

06.03.2019                                                                                                                                               Прес-служба інспекції