Незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддям лову!

Незаконний вилов

Під час проведення спільного рейду Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області та поліції Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області по охороні водних живих ресурсів під час нерестової заборони на їх вилов на акваторії Цибульницької затоки Кременчуцького водосховища поблизу бази відпочинку «Хвиля» було виявлено та затримано громадянина, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддям лову (сітками месиновими) на акваторії Цибульницької затоки Кременчуцького водосховища в її центральній частині (т. зв. «штани»), чим грубо порушено правила використання об’єктів тваринного світу.

Під час рейду порушника на моторному човні було помічено в прилад нічного бачення, коли він вибирав з сіток рибу, не піднімаючи їх до човна. Почувши звук двигуна човна учасників рейду, порушник опустив сітку у воду і почав рухатись човном до правого берега затоки, в напрямку бази відпочинку «Хвиля». Під час руху його було затримано.

При проведенні огляду човна порушника виявлено ознаки використання човна для сітьового лову риби – на бортах свіжий риб’ячий слиз, кров, луска риб; у човні – засіб для знаходження та витягування сіток (т. зв. «кішка») та металевий гак-багор. У човні в пластиковій балії та в мішку знаходилась свіжовиловлена риба; учасниками рейду здійснено огляд незаконно добутих водних ресурсів. Встановлено наступну кількість ВЖР по видовому складу: лящ (47 шт.); судак (7 шт.); короп (сазан) (2 шт.); сом (1 шт.); товстолоб (1 шт.); плоскирка (1 шт.); карась (1 шт.); всього 60 шт. загальною вагою 54,0 кг. Загальний розмір заподіяної шкоди становить 12903,0 грн.

 

25.04.2018                                                                                                       Пресс-служба інспекції