Вселення водних біоресурсів

Вселення водних біоресурсів

Вселення водних біоресурсів

Стан водного об’єкта постійно змінюється і залежить від гідрохімічного і термічного режимів водоймища, його замуленості, щільності і характеру розміщення вищої м’якої і жорсткої водної рослинності, а також від водного режиму. Для покращення стану водних об’єктів проводять рибогосподарські меліоративні заходи.

Слово меліорація означає поліпшення і походить від латинського кореня меліор. Система заходів, направлених на поліпшення у водоймищі фізичних, хімічних і гідробіологічних умов як для розвитку в нім цінної іхтіофауни, так і в цілях найбільш досконалої його експлуатації в рибному господарстві, отримала назву рибогосподарська меліорація.

В м. Кропивницькому 20 жовтня на р. Сугоклія біля Міського саду за ініціативи Держрибагенства України та підтримки народного депутата України О.В. Горбунова проведено зариблення мальком коропа, білого амура та товстолобика.  Вселення риб меліорантів  допоможе  в подальшому покращити екологічний стан даного водного об’єкта.

Зариблення проведено на підставі науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН України за бюджетні кошти. Зарибок привезено з ДУ «Херсонський виробничо – експерементальний завод по розведенню молоді частикових риб».

У річку вселено зарибок загальною вагою 3,9 тон.

За дотриманням вимог вселення водних біоресурсів слідкували представники Кіровоградрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, представники громадських організацій та місцевого населення.

 

22.10.2018                                                                                                                                               Прес-служба інспекції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *