5 грудня – Всесвітній день ґрунту

Всесвітній день ґрунту

Міжнародний день ґрунтів (World Soil Day) відзначається в системі міжнародних днів ООН щорічно 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

 Це свято підкреслює важливість ґрунтів як незамінного компонента природної системи і як життєво важливий базис існування людства.

В Україні земля (ґрунт) визначена як основне національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави. Проте стан ґрунтів свідчить про необхідність удосконалення державної системи охорони ґрунтів.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області вкотре попереджає, що у разі встановлення  порушення земельного законодавства (Закону України «Про охорону земель», Земельного Кодексу України)  згідно ст. 52 КУпАП «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель» тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  та ст. 239 ч.1 ККУ «Забруднення або псування земель» тягне за собою накладання штрафу до двохсот (3 400 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та ч.2 ст.239 ККУ покарання  у вигляді  обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Усвідомлюючи справжню цінність ґрунтового ресурсного потенціалу, його корисних біосферних і соціальних функцій, політики, землекористувачі, все суспільство своїми об’єднаними зусиллями зобов’язані  повсякденно піклуватись про захист цього незамінного ресурсу, нести повну правову відповідальність за псування та хижацьке, грунторуйнівне використання земельних угідь і територій.

Бережімо наші українські ґрунти!!!

04.12.2018                                                                                                                              Прес-служба інспекції